- Vain verkkokaupasta
Viite: WM-60ST-01
Tuotemerkki: GEMBIRD
Viite: 6031516
Tuotemerkki: INTENSO
Viite: HC5630/15
Tuotemerkki: PHILIPS
| Output voltage shape: | Pure Sine Wave |
| Nominal power: | 2700 W |
| Apparent Power: | 3000 VA |
| Input voltage: | 161 ... 276 V AC |
| Input frequency: | 50 / 60 Hz ± 5 % at standard mode > 40 Hz at generator mode |
| Output voltage: | 220 / 230 / 240 V AC |
| Voltage adjustment: | ± 5 % RMS for whole range of battery voltages |
| Frequency adjustment: | ± 0.1 % (battery mode) |
| Estimated battery operation time: | 4 minutes (at full load) |
| Charging time (recover to 90% capacity): | 4 hours |
| Battery: | 6 x 12V/9Ah |
| Number of outputs: | 8 pcs |
| Transfer time: | 2 ... 6 ms (max. 10 ms) (13ms at generator mode) |
| Additional protection: | RJ11, RJ45 |
| Management software: | WinPower (Windows 98/2000/XP/Vista/7/8, MAC, Linux, FreeBSD, Solaris) |
| Protections: | Overload protection |
| Main features: | Auto restart while AC is recovering GreenPower UPSTM Technology EPO (Emergency power off) function Automatic Voltage Regulator (AVR) UPS auto diagnostic system Smart battery charging to extend battery lifetime Intelligent cooler system control to reduce the noise level USB/RS-232 communication port LCD, audio messages Alarms indication on LCD: blue, red, blinking red based on UPS status 4 x ICE C13 programmable outlets Battery charging at power-off mode "Cold Start" function Energy Saving function (possibility to deactivate from software) |
| Application: | medium-sized enterprise Surveillance Systems data storage centers network, servers, workstations Industrial Equipment |
| Housing type: | Rack/Tower 2-in-1 Design |
| Operation temp. / Relative humidity: | 0 °C ... 40 °C / 20 ~ 90 % (non-condensing) |
| Dimensions: | 438 x 608 x 86.5 mm |
| Weight: | 30.4 kg |
| Guarantee: | 2 years |
Viite: AT-UPS3000RT-RACK
Tuotemerkki: EAST
Viite: UPS06
Tuotemerkki: Green Cell
Viite: VI-750/R1U
Tuotemerkki: PowerWalker
Viite: UPS09
Tuotemerkki: Green Cell
Viite: EP7.2-12T2
Tuotemerkki: EMU
Viite: UPS03
Tuotemerkki: Green Cell
Viite: AM7.2-6
Tuotemerkki: EMU
Viite: COVER-WINTER-3K+6X9AH
Tuotemerkki: COVER
Viite: VI-1000/LCD
Viite: AT-UPS1500R-RACK
Tuotemerkki: EAST
Viite: AT-UPS1000BK-RACK
Tuotemerkki: EAST
Viite: AT-UPS1500-LCD
Tuotemerkki: EAST
Viite: AT-UPS3000RT/2-RACK
Tuotemerkki: EAST
Viite: AT-UPS2000S-LCD
Tuotemerkki: EAST
Viite: AT-UPS650-LED
Tuotemerkki: EAST
Viite: UPS04
Tuotemerkki: Green Cell
check_circle
check_circle