- Online only
Reference: WM-60ST-01
Brand: GEMBIRD
Reference: 6031516
Brand: INTENSO
Reference: HC5630/15
Brand: PHILIPS
| Output voltage shape: | Approximated Sine Wave |
| Power adapter type: | Line-interactive |
| Nominal power: | 510 W |
| Apparent Power: | 850 VA |
| Input voltage: | 230 V AC ± 25 % |
| Input frequency: | 50 / 60 Hz (auto detection) |
| Output voltage: | 230 V AC ± 10 % |
| Output frequency: | 50 / 60 Hz |
| Transfer time: | ≤ 10 ms |
| Charging time (recover to 90% capacity): | 8 hours |
| Battery: | 1 pcs - 12V/8Ah |
| Estimated battery operation time: | 19 minutes @ 100 W 4 minutes @ 300 W 2 minutes @ 400 W |
| Number of outputs: | 2 pcs CEE 7/3 (Schuko) |
| Protections: | Fuse Overvoltage Overload protection Output voltage filtering DC filter to eliminate interferences Overcharge protection Discharge |
| Operation state indication: | LED diodes, Sound signaling |
| Main features: | Auto restart while AC is recovering Automatic Voltage Regulator (AVR) Remote management - UPSmart application included Built-in EMI, RFI filter Configurable alarm |
| Application: | Surveillance Systems data storage centers network, servers, workstations Industrial Equipment |
| Housing type: | Tower |
| Operation temp. / Relative humidity: | 0 °C ... 40 °C / 20 ... 90 % |
| Weight: | 4.50 kg |
| Dimensions: | 290 x 138 x 95 mm |
| Manufacturer / Brand: | EAST |
| Guarantee: | 2 years |
Reference: UPS09
Brand: Green Cell
Reference: AT-UPS3000RT/2-RACK
Brand: EAST
Reference: AT-UPS2000S-LCD
Brand: EAST
Reference: AT-UPS2000RT/3-RACK
Brand: EAST
Reference: VFI-3000-TG
Brand: PowerWalker
Reference: UT1500EG-FR/UPS
Brand: CyberPower
Reference: AT-UPS3000S-RT-RACK
Brand: EAST
Reference: TM-LI-OFFICEPRO-600-F2
Brand: IPS
Reference: AT-UPS1200BK-LCD
Brand: EAST
Reference: PFM350-360
Brand: DAHUA
Reference: AT-UPS650-PLUS
Brand: EAST
Reference: AT-UPS1500-LCD
Brand: EAST
Reference: AM7.2-6
Brand: EMU
Reference: COVER-FLIX-6K+16X9AH
Brand: COVER
Reference: AT-UPS1500R-RACK
Brand: EAST
Reference: UT1050EG-FR/UPS
Brand: CyberPower
check_circle
check_circle