- Online only
Reference: WM-60ST-01
Brand: GEMBIRD
Reference: 6031516
Brand: INTENSO
Reference: HC5630/15
Brand: PHILIPS
| Output voltage shape: | Pure Sine Wave |
| Power adapter type: | Online |
| Nominal power: | 9000 W |
| Apparent Power: | 10000 VA |
| Input voltage: | 230 V ± 25 % |
| Input frequency: | 50 / 60 Hz |
| Output voltage: | 230 V ± 5 % |
| Voltage adjustment: | ± 1 % |
| Estimated battery operation time: | 4 minutes (at full load) |
| Charging time (recover to 90% capacity): | 8 hours |
| Battery: | 16 x 12V/9Ah |
| Number of outputs: | 1 pcs |
| Transfer time: | 0 ms |
| Management software: | UPSmart application |
| Protections: | Overvoltage protection Overload protection Short-circuit protection |
| Main features: | EPO (Emergency power off) function Automatic Voltage Regulator (AVR) UPS auto diagnostic system Smart battery charging to extend battery lifetime USB/RS-232 communication port LCD display "Cold Start" function EPO switch |
| Application: | medium-sized enterprise Surveillance Systems data storage centers network, servers, workstations Industrial Equipment |
| Housing type: | Tower |
| Operation temp. / Relative humidity: | 0 °C ... 40 °C / 20 ~ 90 % |
| Dimensions: | 465 x 191 x 711 mm |
| Weight: | 62 kg |
| Manufacturer / Brand: | EAST |
| Guarantee: | 2 years |
Reference: AT-UPS2000R-RACK
Brand: EAST
Reference: UPS03
Brand: Green Cell
Reference: AT-UPS2000RT-RACK
Brand: EAST
Reference: VI-1000-RT/LCD
Reference: FGB7-12
Brand: EMU
Reference: UT1500EG-FR/UPS
Brand: CyberPower
Reference: VI-2000/LCD
Reference: SINUS-PRO-500W
Brand: VOLT Polska
Reference: COVER-CORE-ONE-2K+4X9AH
Brand: COVER
Reference: AT-UPS2000R/2-RACK
Brand: EAST
Reference: AT-UPS650-LCD
Brand: EAST
Reference: VFI-3000-TG
Brand: PowerWalker
Reference: AT-UPS650R-RACK
Brand: EAST
Reference: AT-UPS1200BK-LCD
Brand: EAST
Reference: AT-UPS1000BK-RACK
Brand: EAST
Reference: PFM3350-2000L
Brand: DAHUA
check_circle
check_circle