- Vain verkkokaupasta
Viite: WM-60ST-01
Tuotemerkki: GEMBIRD
Viite: 6031516
Tuotemerkki: INTENSO
Viite: HC5630/15
Tuotemerkki: PHILIPS
| Output voltage shape: | Pure Sine Wave |
| Power adapter type: | Line-interactive |
| Nominal power: | 1200 W |
| Apparent Power: | 1500 VA |
| Input voltage: | 230 V AC ± 25 % |
| Input frequency: | 50 / 60 Hz (auto detection) |
| Output voltage: | 230 V AC ± 10 % |
| Output frequency: | 50 / 60 Hz ± 1 % |
| Voltage adjustment: | ![]() |
| Frequency adjustment: | ![]() |
| Transfer time: | ≤ 10 ms |
| Charging time (recover to 90% capacity): | 8 hours |
| Battery: | 2 x 12V/9Ah |
| Estimated battery operation time: | 41 minutes @ 100 W, 22 minutes @ 200 W, 15 minutes @ 300 W, 9 minutes @ 400 W, 6.5 minutes @ 500 W, 4 minutes @ 600 W, 2 minutes @ 700 W, 2 minutes @ 800 W, 1.5 minutes @ 900 W, 42 s @ 1000 W |
| Number of outputs: | 6 pcs - 3 x CEE 7/3 (Schuko), 3 x IEC C13 |
| Management software: | UPSmart (Windows 95/98/2000/XP/Vista/7/8/10, Linux) |
| Protections: | Fuse Short-circuit Overload Overvoltage - RJ45 Ethernet filter Output voltage filtering DC filter to eliminate interferences - EMI/RFI |
| Operation state indication: | LCD display: operation mode, battery charging level, in/out voltage level, overload indicator, LED diodes, Sound signaling |
| Main features: | Auto restart while AC is recovering Excellent microprocessor control guarantees high reliability COLD START function for manual switch to the battery power supply Automatic Voltage Regulator (AVR) Battery charge and maintenance control 2 x RJ45 - Input / Output USB 2.0 port - Access from PC Remote management - UPSmart application (included) Optical - sound signaling Built-in EMI, RFI filter Network card slot Can be mounted in a Rack 19" cabinet The device works with power supply adapters having Active Power Factor Correction (APFC) |
| Application: | Surveillance Systems data storage centers network, servers, workstations Industrial Equipment |
| Housing type: | Rack/Tower 2-in-1 Design |
| Operation temp. / Relative humidity: | 5 °C ... 40 °C / ≤ 93 % (non-condensing) |
| Weight: | 17.1 kg |
| Dimensions: | 440 x 132 x 410 mm ; RACK 19", 3U |
| Manufacturer / Brand: | EAST |
| Guarantee: | 2 years |
Viite: AT-UPS3000RT-RACK
Tuotemerkki: EAST
Viite: UPS06
Tuotemerkki: Green Cell
Viite: ROUTERUPS-15-POE
Tuotemerkki: IPS
Viite: AT-UPS1500-LED
Tuotemerkki: EAST
Viite: AT-UPS1000BK-RACK
Tuotemerkki: EAST
Viite: PFM3350-600
Tuotemerkki: DAHUA
Viite: AT-UPS1200BK-LED
Tuotemerkki: EAST
Viite: AT-UPS3000RT/2-RACK
Tuotemerkki: EAST
Viite: AT-UPS2000RT/2-RACK
Tuotemerkki: EAST
Viite: AT-UPS1200BK-LCD
Tuotemerkki: EAST
Viite: AT-UPS10KV-T-ON
Tuotemerkki: EAST
Viite: ROUTERUPS-30-POE
Tuotemerkki: IPS
Viite: COVER-CORE-ONE-2K+4X9AH
Tuotemerkki: COVER
Viite: UPS13
Tuotemerkki: Green Cell
Viite: AM18-12
Tuotemerkki: EMU
Viite: UPS18-DC
Tuotemerkki: EAST
check_circle
check_circle