- Online only
Reference: 9.01.0093
Brand: ROBOROCK
Reference: 55T69C
Brand: TCL
Reference: QE75QN70FAUXXH
Brand: SAMSUNG
| Output voltage shape: | Pure Sine Wave |
| Nominal power: | 2700 W |
| Apparent Power: | 3000 VA |
| Input voltage: | 176 ... 300 V AC |
| Input frequency: | 40 / 70 Hz ± 5 % at standard mode > 40 Hz at generator mode |
| Output voltage: | 220 / 230 / 240 V AC |
| Voltage adjustment: | ± 2 % RMS for whole range of battery voltages |
| Frequency adjustment: | ± 0.05 Hz (battery mode) |
| Estimated battery operation time: | 3.9 minutes (at full load) |
| Charging time (recover to 90% capacity): | 4 hours |
| Battery: | 6 x 12V/9Ah |
| Number of outputs: | 4 pcs C13 |
| Transfer time: | 0 ... 10 ms (max. 10 ms) |
| Management software: | WinPower (Windows 98/2000/XP/Vista/7/8, MAC, Linux, FreeBSD, Solaris) |
| Protections: | Overload protection |
| Main features: | Auto restart while AC is recovering GreenPower UPSTM Technology EPO (Emergency power off) function Automatic Voltage Regulator (AVR) UPS auto diagnostic system Smart battery charging to extend battery lifetime Intelligent cooler system control to reduce the noise level USB/RS-232 communication port LCD, audio messages Alarms indication on LCD: blue, red, blinking red based on UPS status Battery charging at power-off mode "Cold Start" function Energy Saving function (possibility to deactivate from software) |
| Application: | medium-sized enterprise Surveillance Systems data storage centers network, servers, workstations Industrial Equipment |
| Housing type: | Desktop |
| Operation temp. / Relative humidity: | 0 °C ... 40 °C / 20 ~ 95 % (non-condensing) |
| Dimensions: | 399 x 190 x 328 mm |
| Weight: | 22.2 kg |
| Manufacturer / Brand: | PowerWalker |
| Guarantee: | 2 years |
Reference: AT-UPS2000/2-LCD
Brand: EAST
Reference: PFM3350-1000
Brand: DAHUA
Reference: AT-UPS1200-T-LI/LED
Brand: EAST
Reference: AT-UPS1500S-LCD
Brand: EAST
Reference: 3P1300UD
Brand: EATON
Reference: AT-UPS1500-LCD
Brand: EAST
Reference: VI-1000/R1U
Brand: PowerWalker
Reference: ROUTERUPS-15-POE
Brand: IPS
Reference: 12V/2.1A/2.6AH/2.5
Brand: PowerWalker
Reference: 5E900UD
Brand: EATON
Reference: UT2200EG-FR/UPS
Brand: CyberPower
Reference: UPS18-DC
Brand: EAST
Reference: AT-UPS2000RT/3-RACK
Brand: EAST
Reference: AT-UPS2000R/2-RACK
Brand: EAST
Reference: FGCERAPLS1002SCH
Brand: TECNOWARE
Reference: AT-UPS850-PLUS
Brand: EAST
check_circle
check_circle