- Online only
Reference: 9.01.0093
Brand: ROBOROCK
Reference: 55T69C
Brand: TCL
Reference: QE75QN70FAUXXH
Brand: SAMSUNG
| Output voltage shape: | Approximated Sine Wave |
| Nominal power: | 900 W |
| Apparent Power: | 1500 VA |
| Input voltage: | 230 V AC ± 25 % |
| Input frequency: | 50 / 60 Hz (auto detection) |
| Output voltage: | 230 V AC ± 10 % |
| Output frequency: | 50 / 60 Hz ± 1 % |
| Voltage adjustment: | ![]() |
| Frequency adjustment: | ![]() |
| Transfer time: | 2 ... 7 ms (typical), max. 10 ms |
| Charging time (recover to 90% capacity): | 6 ... 8 hours |
| Battery: | 2 pcs - 12V/8Ah |
| Estimated battery operation time: | 35 minutes @ 100 W, 17.5 minutes @ 200 W, 11.5 minutes @ 300 W, 4 minutes @ 500 W, 1.5 minutes @ 800 W |
| Number of outputs: | 3 pcs CEE 7/3 (Schuko) |
| Management software: | UPSmart (Windows 95/98/2000/XP/Vista/7/8/10, Linux) |
| Protections: | Fuse Short-circuit Overload Overvoltage - RJ45 Overcharge protection discharge protection Output voltage filtering DC filter to eliminate interferences - EMI/RFI |
| Operation state indication: | LED diodes, Sound signaling |
| Main features: | Auto restart while AC is recovering Excellent microprocessor control guarantees high reliability COLD START function for manual switch to the battery power supply Automatic Voltage Regulator (AVR) Automatic battery charging in OFF mode self test feature 2 x RJ45 - Input / Output USB 2.0 port - Access from PC Remote management - UPSmart application (included) Configurable alarm Built-in EMI, RFI filter The device works with power supply adapters having Active Power Factor Correction (APFC) |
| Application: | network, servers, workstations Surveillance Systems small servers, DVRs, telecommunication equipment, VoIP working hardware, desktop computers, etc. |
| Housing type: | Tower |
| Operation temp. / Relative humidity: | 0 °C ... 40 °C / 20 ... 90 % |
| Weight: | 9.55 kg |
| Dimensions: | 348 x 140 x 173 mm |
| Manufacturer / Brand: | EAST |
| Guarantee: | 2 years |
Reference: VFI-3000-TG
Brand: PowerWalker
Reference: 3S850D
Brand: EATON
Reference: AT-UPS1000-LCD
Brand: EAST
Reference: AT-UPS2000R-RACK
Brand: EAST
Reference: AT-UPS3000RT/2-RACK
Brand: EAST
Reference: VI-1500-RT/LCD
Reference: FGCERAPLS1002SCH
Brand: TECNOWARE
Reference: UPS02
Brand: Green Cell
Reference: 5P650IRG2
Brand: EATON
Reference: 5E900UD
Brand: EATON
Reference: AT-UPS1500S-RT-RACK
Brand: EAST
Reference: 3S550D
Brand: EATON
Reference: AT-UPS850-PLUS
Brand: EAST
Reference: 5PX2200IRT3UG2
Brand: EATON
Reference: AT-UPS1200R-RACK
Brand: EAST
Reference: UT1050EG-FR/UPS
Brand: CyberPower
check_circle
check_circle