- Uusi
Viite: 9.01.0093
Tuotemerkki: ROBOROCK
Viite: 100U8Q
Tuotemerkki: HISENSE
Viite: 100-000001277
Tuotemerkki: AMD
MIKROTIK SXT LTE7 kit (SXTR&R11E-LTE7)
A rugged outdoor LTE CPE with the new R11e-LTE7 modem inside. Delivers stable, fast Internet where phones fail – ideal for farms, off-grid connections, and countryside estates. Now with better uplink, PoE in/out, and a wide 12–57 V power range. Mount it, connect, and stay online. Faster uploads. Lower latency. Same trusted SXT design that stays hidden in plain sight.
| Feature | Specification |
| Product code | SXT&R11e-LTE7 |
| CPU | QCA9531 650 MHz |
| CPU architecture | MIPSBE |
| Size of RAM | 64 MB |
| RAM type | DDR2 |
| Storage | 16 MB Flash |
| Number of 100M Ethernet ports | 2 |
| MiniPCIe slots | 1 |
| Switch chip model | QCA9531 |
| LTE modem | R11e-LTE7 |
| TAC | 35312597 |
| LTE Category | 7 (DL: 300 Mbps; UL: 100 Mbps) |
| MIMO DL | 2x2 |
| MIMO UL | 1x1 |
| LTE FDD bands | 1 (2100 MHz) / 3 (1800 MHz) / 5 (850 MHz) / 7 (2600 MHz) / 8 (900 MHz) / 20 (800 MHz) / 28 (700 MHz) / 32 (1500 MHz) |
| LTE TDD bands | 38 (2600 MHz) / 40 (2300 MHz) / 41 (2500 MHz) |
| 3G Category | R8 (DL: 42.2 Mbps; UL: 5.76 Mbps) |
| 3G bands | 1 (2100 MHz) / 3 (1800 MHz) / 5 (850 MHz) / 8 (900 MHz) |
| Dimensions | 140 x 140 x 56 mm |
| Operating system | RouterOS v7, License level 3 |
| Operating temperature | -40°C to +60°C |
Lisätiedot
Tilausviitteet
Viite: MR60X
Tuotemerkki: MERCUSYS
Viite: AC12G
Tuotemerkki: MERCUSYS
Viite: DH-PFS3005-5GT-V2
Tuotemerkki: DAHUA
Viite: USW-PRO-MAX-48-POE
Tuotemerkki: UBIQUITI
Viite: MS108GP
Tuotemerkki: MERCUSYS
Viite: M7450
Tuotemerkki: TP-LINK
Viite: RT-BE88U
Tuotemerkki: ASUS
Viite: IKABD
Tuotemerkki: VENTION
Viite: TAP100
Tuotemerkki: TELTONIKA
Viite: CS4220-16GT-135
Tuotemerkki: DAHUA
Viite: MR80X
Tuotemerkki: MERCUSYS
Viite: S53UG+5HAXD2HAXD-TC&R11E-LTE7
Tuotemerkki: MIKROTIK
Viite: TL-SG2210MP
Tuotemerkki: TP-LINK
Viite: RBMETALG-52SHPACN
Tuotemerkki: MIKROTIK
Viite: USW-ENTERPRISE-8-POE
Tuotemerkki: UBIQUITI
check_circle
check_circle